درود مهمان گرامی! (ورودثبت نام)

زمان کنونی: ۱۲-۲۷-۱۳۹۶, ۰۴:۵۳ عصر
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
موضوع بسته شده است 
قوانین و شیوه‌ نامه رفتاری در انجمن‌ها
نویسنده پیام
عضو تیم نویسندگان سایت

تیم راهبری
****آفلاین

ارسال‌ها: 435
تاریخ عضویت: آبا ۱۳۹۰
اعتبار: 1
سپاس ها 426
سپاس شده 560 بار در 265 ارسال

توزیع گنو/لینوکس : Arch
میزکار : GNOME

مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

ارسال: #1
قوانین و شیوه‌ نامه رفتاری در انجمن‌ها
کاربر گرامی
قوانین ثبت نام در سایت و استفاده از مطالب و امکانات سایت

به لحاظ حفاظت از سایت در برابر هرج و مرج و آشفتگی و همچنين راحتی کاربران اين قوانين وضع شده است، که کاربران می‌بايست طبق آن عمل کنند. در غير اين صورت مسئولين سايت اين حق را دارند که موضوعات، مقالات، اخبار و تمامی توضيحات و در برخی مواقع اكانت آن کاربر را از انجمن حذف نمايند. اين قوانين به صورت کامل در زير منتشر شده اند و ممكن است در هر زمان تغيير كند. لطفاً جهت اطلاع از آخرين تغییرات به پيغام‌هايی که ممکن است به هر نحو به اطلاع كاربران برسد دقت فرماييد. اين قوانين بلااستثناء مي‌باشد و در رابطه با تمامی كاربران از جمله تازه وارد، فعال، مديران انجمن‌ها و... اجرا خواهد شد.

قانون شماره 1)
تمامی کاربران می‌بايست در هنگام ثبت نام در انجمن، از کلمات مناسب جهت استفاده در نام کاربری خود استفاده نمايند. در صورت مشاهده کلمات رکيک و نامناسب، اكانت آن كاربر در اولين فرصت حذف خواهد شد و دسترسی وي به انجمن‌ها قطع خواهد شد. حتی المقدور نام كاربری را با حروف انگيسی به جای فارسی ايجاد نماييد همچنين پس از عضويت امكان لغو عضويت توسط كاربر و يا مدير وجود نخواهد داشت.

قانون شماره 2) کاربران سايت می‌بايست در هنگام ارسال پيغام در انجمن‌ها از کلمات مناسب استفاده نمايند. در صورت مشاهده کلمات رکيک و نامناسب، با کاربر خاطی برخورد متناسب صورت خواهد گرفت.

قانون شماره 3) کاربران می‌بايست در هنگام ارسال سوالات و مشکلات و پيغامهای خود از يک عنوان مناسب برای موضوع استفاده نمايند. اين عنوان می‌بايست در رابطه با سوال، مشکل و يا پيغام ايشان باشد. در غير اينصورت در حالتی که کاربر جديد باشد به او اخطار داده خواهد شد. در صورت تکرار اين موضوع توسط کاربران چه جديد و چه قديم، برخورد جدی خواهد شد. از انتخاب عناوينی از جمله كمك، تورو خدا كمكم كنيد، خيلي مهم، هر كی ميتونه جواب بده، نياز به پاسخ فوری، يك برنامه، چطوری ميتونم و جملاتی شبيه به اين پيغام‌ها خودداری نمایید.
راهنمايی در اين زمينه :‌ براي انتخاب موضوع مي‌توانيد از كلمات كليدی سوال خود استفاده كنيد.

قانون شماره 4) لطفا در هنگام ایجاد تاپیک یا مطرح کردن سوالات خود، انجمن مناسب را انتخاب نمایید و از مطرح کردن آن‌ها در انجمن‌های نامرتبط با موضوع خودداری نمایید.

قانون شماره 5) لطفا از ارسال تاپیک‌های تکراری خودداری فرمایید. قبل از ایجاد تاپیک یا طرح سوال با استفاده از گزینه جستجو از عدم وجود مطلب ارسالی در انجمن‌ها مطمئن شوید. از نوشتن یک سوال و یا یک موضوع درانجمن‌های مختلف خودداری کنید.

قانون شماره 6) در صورتی که مايل به ارسال مطلبی از يک سايت ديگر هستید، حتماً منبع آن را ذکر نماييد. در صورتی که مطلب يا موضوع مذکور نوشته شده توسط شخص خاصی بود، حتما نام وی را ذکر نماييد.

قانون شماره 7) در هنگام ساختن امضا در مشخصات شخصی خود، از تبليغات تجاریِ (سايت و غيره) خود و ديگران خودداری نماييد. در صورتی كه سايت شما فعاليت آموزشی و يا فرهنگی دارد با ذكر فعاليت سايت برای شناساندن آن به كاربران می‌توانيد امضا را به سايت خود لينك دهيد البته توجه داشته باشيد كه امضا بايد كوتاه و متناسب باشد.

قانون شماره 8) لطفاً از ساخت بيشتر از يک حساب در انجمن‌ها خودداری فرماييد. در صورت مشاهده بيش از يک حساب از طرف يک کاربر، تمامی آن‌ها در اولين فرصت حذف خواهند شد و دسترسی وی به انجمن‌ها قطع می‌گردد.

قانون شماره 9) مباحث مربوط به Hack (از ديد منفی) و مسائلی که باعث آزار و اذيت ديگران شود در سايت ممنوع است. فقط موارد مثبت مانند آموزش موارد امنيتی سيستم و مقابله با هكران و مشابه آن‌ها که برای کاربران مفيد واقع شود، مجاز است. در صورتی که غير از اين عمل شود، موضوع حذف و به کاربر اخطار داده می‌شود و در صورت تکرار، کاربر محروم (Ban) خواهد شد.

قانون شماره 10) لطفاً در هنگام طرح سوالات خود، آن‌ها را به صورت جداگانه مطرح فرماييد. بدين معنی که در صورتی که سوال‌های گوناگونی داريد، آن‌ها را در چندين ارسال مطرح نماييد و از مطرح کردن تمامی سوالات در يک ارسال خودداری فرماييد.

قانون شماره 11) لطفاً در هنگام جواب دادن به سوالات از به کار گيری الفاظ و جملاتي که باعث دلسردی کاربر سوال کننده شود خودداری نمایید. اين را بدانيد که اين سايت محل آموزش است و کساني هستند که سوال‌هايشان بسيار ابتدايي می‌باشد. لذا از به کارگيری کلماتی که باعث شود کاربر به جاي گرفتن جواب سوال خود، از ادامه روند آموزش منصرف شود اکيداً خودداری کنید.

قانون شماره 12) لطفاً در صورتی که جواب يک سوال را نمی‌دانيد از ارسال مطالبی که باعث شلوغ کردن آن ارسال (يا سوال) شود اجتناب کنید. در صورتی که بحث خاصی داريد می‌توانید براي خودتان يک بحث عمومی باز کنيد.

قانون شماره 13) از نوشتن نامه‌های تجاری و يا تبليغات تجاری پرهيز كنيد. در صورتي كه ارسال‌های مذكور مربوط به تبليغات تجاری باشند توسط مديران حذف خواهند شد و در صورت تكرار اين عمل توسط كاربر، آن اكانت براي هميشه بسته خواهد شد.

قانون شماره 14) مسئوليت تمامی فايل‌ها و يا تصاوير و... كه از طريق انجمن رد و بدل می‌شوند بر عهده كاربر فرستنده است و سايت در قبال اين گونه مسايل هيچ تعهدی در زمينه سالم بودن، مخرب نبودن آن‌ها و... ندارد.

قانون شماره 15) براي امنيت بيشتر، جهت گرفتن پاسخ سوال از انجمن‌ها استفاده نماييد در صورتی كه بطور مستقيم با يك كاربر از طريق ايميل، چت و يا هر راه ديگری ارتباط داشته باشيد، سايت هيچ گونه تعهدی در مقابل بوجود آمدن مشكالات احتمالی نخواهد داشت.

قانون شماره 16) در صورت مشاهده هر گونه بی احترامی به كاربران ديگر و مديران و مسئولان سايت با كاربر مربوطه برخورد خواهد شد و در صورت لزوم دسترسی وی به انجمن‌ها قطع خواهد شد. انتقاد محترمانه نه تنها مشکلی ندارد بلکه مورد تایید مسئولان انجمن است؛ البته به شرطی که در انجمن مخصوص انتقاد و پیشنهاد مطرح شود.

قانون شماره 17) تغيير نام كاربری فقط توسط مدير سايت مجاز است. چنانچه تمايل به تغيير نام كاربری خود داريد برای اعضای تیم راهبری انجمن پيغام خصوصی ارسال نماييد و در آن نام كاربری قبلی، نام كاربری جديد و آدرس ايميل خود را قيد نماييد.

قانون شماره 18) لطفاْ در زمان مطرح كردن مطلبی خاص در انجمن‌ها، به شرایط و قوانين حاکم بر ایران احترام بگذاريد و از قرار دادن مطالب و تصاوير مخالف با آن جداْ خودداری فرماييد تا سایت بتواند به روال عادی خود به فعالیت بپردازد. ضمناْ از نوشتن هرگونه مسايل مربوط به سياست خودداری كنيد. در غیر این صورت، کاربر اخطار خواهد گرفت و در مراحل بعدی دسترسی کاربر برای هميشه به سايت قطع خواهد شد.

قانون شماره 19) چنانچه تاپيک و يا پيغامی از کاربران توسط یکی از اعضای نظارتی در انجمن حذف و يا ويرايش شد در صورت داشتن سوال در اين رابطه و يا جويا شدن علت موضوع لطفا براي شخص ویرایش‌کننده يک پيغام خصوصی ارسال کرده و سوال خود را به صورت خصوصی مطرح کنيد تا آن مسئول نيز در اين‌باره شما را راهنمايی و جواب سوالات شما را بطور کامل بدهد. در صورتی که از طریق پیغام خصوصی به شخص، به نتیجه نرسیدید، یکی از اعضای تیم راهبری را با پیغام خصوصی مطلع کنید. ایجاد تاپیک در هر بخشی بدون طی کردن این دو مرحله، اسپم تلقی شده و تاپیک مربوطه حذف خواهد شد.

قانون شماره 20) در صورت ملاحظه هرگونه مسايل خلاف قوانين انجمن از يک کاربر در صورت تمايل آدرس تاپيک را براي مسئول آن انجمن ارسال نمائيد تا به موضوع رسيدگی شود، چنانچه کاربری خود بجای مدير در زمينه‌ای تصميم گيری کرده و شخصا با کاربر ديگری برخورد کند، خود کاربر تذکر دهنده نیز اخطار خواهد گرفت.

قانون شماره 21) در صورت ملاحظه هرگونه ارسال تمسخر آميز، توهين آميز و يا مسايل و مشکلات شخصی در مورد يک کاربر (از جمله مسئولان انجمن) آن ارسال حذف و در صورت تکرار موجب برخورد با آن کاربر خواهد شد.

قانون شماره 22) هرگونه بحثی که موجب انحراف تاپيک‌ها از مسير اصلی خود شود در صورت لزوم، تاپيک و يا بحث‌های اضافه حذف خواهند شد. بنابراين کاربران موظف هستند از تاپيک‌های ارسالی خود مراقبت کنند و از منحرف شدن آن جلوگيری کنند. در صورتی که کاربری باعث انحراف تاپيک‌های ارسالی شما شد می‌توانيد لينک تاپيک را برای مسئول آن انجمن ارسال نمائيد تا در صورت لزوم با آن کاربر برخورد شود.

قانون شماره 23) لطفاْ از ارسال پست‌های تكراری خودداری فرماييد. پست‌های تكراری حذف خواهند شد و در صورتی كه كاربر قصد تبليغ و يا نمايش يك مطلب در تمامی انجمن‌ها را داشته باشد، تمامی آن ارسال‌ها حذف و با کاربر برخورد خواهند شد. چرا كه اين كار باعث آزار دیگر كاربران است.

قانون شماره 24) در صورتی كه می‌خواهيد از مباحث و آموزش‌هايی كه در اين انجمن‌ ذكر شده است در جايی ديگر و يا در سايت خود استفاده كنيد ذكر نام سايت و نام نويسنده مطلب الزاميست و در صورت امكان لينك پيغام را هم براي اطلاعات بيشتر ذكر نماييد.

قانون شماره 25) سوء استفاده تبلیغاتی تجاری از امکانات سایت به هر نحو ممنوع است. از ارسال تاپیک‌های تبلیغاتی و معرفی محصولات و امثال آن خودداری کنید و برای معرفی چنین خدماتی با مدیریت سایت تماس گرفته و بنر تبلیغاتی در سایت اجاره کنید. در صورت رعایت نکردن این بند به کاربر اخطار داده خواهد شد و تکرار این عمل ممنوعیت فعالیت کاربر را در پی خواهد داشت.با خواندن اين قوانين شما مسئوليت رفتار و ارسال‌های خود را در سايت به عهده خواهيد گرفت. در صورتی که از قوانين مذکور حمايت نکنيد (در صورت لزوم) به شما اخطار داده خواهد شد و در صورت تکرار حساب شما از سايت حذف خواهد شد.

با اميد به اينکه با به کارگيری قوانين سايت و دستورالعمل‌هايی که در آينده به آن‌ها اضافه خواهد شد بتوانيم رضايت شما کاربر گرامی را جلب کنيم.
به اميد ساعاتی خوش در هنگام فعالیت در انجمن‌های LinuxReview.۱۰-۹-۱۳۹۰ ۱۱:۴۳ صبح
 سپاس شده توسط eMan ، sudoTux ، finaprp ، MOJVAR ، Behrooz ، mohammad.h ، cnevis ، aq.linux ، Expl0si0n ، prp-e ، mobgim ، MrAli ، honardust ، WinonuX
موضوع بسته شده است 


پرش به انجمن: